Gdzie szukać aut do sprzedaży?
Porady

Gdzie szukać aut do sprzedaży?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Chcesz kupić samochód, jednak nie wiesz, jak rozpocząć poszukiwanie? Podpowiadamy, gdzie szukać aut do sprzedaży oraz jakie korzyści płyną z zakupu nowego, a używanego auta.

Auto z salonu

Jedną z opcji jest oczywiście zakup auta z salonu. Jest to rozwiązanie droższe niż zakup samochodu używanego, ale może okazać się ono korzystniejsze. Dlaczego? Po pierwsze do auta nowego nie będziesz musiał dokładać żadnych pieniędzy. Przy zakupie odchodzą więc koszty wymiany podstawowych części i płynów samochodowych, wszelkich filtrów, rozrządu, oleju silnikowego. Nie będziesz też musiał płacić za dogłębny przegląd techniczny, który przy zakupie auta używanego jest wręcz koniecznością. Nowe auta są też oczywiście w znacznie lepszym stanie, a wszystkie części są w pełni sprawne i niezużyte, więc nie będziesz się martwić, że za kilka miesięcy coś się zepsuje. 

Auto używane

A jeśli nie salon, to gdzie szukać auta? Jeśli interesuje Cię używany samochód, to najlepszym i najprostszym sposobem będzie szukanie go na różnego rodzaju giełdach i portalach internetowych. Plusem takie rozwiązania jest ogromna ilość ofert z całej Polski oraz łatwe wyszukiwanie konkretnego modelu, który Cię interesuje. Na tego typu stronach znajdziesz także wiele zdjęć i opisów, które z pewnością pomogą Ci w podjęciu decyzji o kontakcie ze sprzedającym. Ponadto wiele aut wystawionych jest na licytacji. Warto jednak uważać, ponieważ zdarza się, że oferty przedstawione jako prywatne, tak naprawdę nimi nie są, a zdjęcia mogą okazać się nierzetelne. 

Dobrym rozwiązaniem, jeśli chodzi o szukanie samochodu na sprzedaż, są także wszelkiego rodzaju komisy. Może zainteresować Cię także skup aut w Warszawie, skup aut w Szczecinie lub skup w każdym innym miejscu w Polsce. Największą zaletą tego rozwiązania jest z pewnością duża ilość samochodów w jednym miejscu oraz możliwość obejrzenia konkretnego modelu „od ręki”. Takie miejsca oferują także jazdę próbną, a także możliwość skorzystania z pakietu ubezpieczenia i kredytu.

Używane auto możesz także znaleźć w sieciach dealerskich. Znajdziesz tam auta konkretnej marki, zakupione kilka lat wcześniej w tym samym salonie. Takie rozwiązanie gwarantuje samochód zweryfikowany pod względem technicznym i prawnym, a także możliwości skorzystania między innymi z pakietu ubezpieczeń, różnych modeli finansowania oraz gwarancji. 

Jeszcze innym rozwiązaniem jest kupno auto poleasingowego, które zazwyczaj znajduje się w ofercie firm zajmujących się konkretnie takimi autami. Są to samochody nowe i serwisowane, jednak warto pamiętać, że zazwyczaj mają one bardzo duży przebieg.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Jeśli zdecydujesz się już na zakup auta, zarówno nowego, jak i używanego, warto pomyśleć także o ubezpieczeniu. Jest to istotna kwestia, ponieważ po części wymaga tego od Ciebie prawo. Obowiązkowe OC, czyli ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej jest materialnym zabezpieczeniem na wypadek spowodowania kolizji oraz spowodowania szkody osób trzecich. Aby znaleźć najdogodniejszą dla Ciebie ofertę oraz najtańsze ubezpieczenie OC, możesz skorzystać z internetowej porównywarki ofert. Dodatkową formę ubezpieczenia pełni Autocasco, które chroni Twój świeżo kupiony samochód od szkody, a odszkodowanie wypłacane jest niezależnie od tego, kto tę szkodę spowodował.

Zdj. główne: Peter Broomfield/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Porównanie technologii i innowacji w oponach premium – przegląd na przykładzie renomowanej marki
Porównanie technologii i innowacji w oponach premium – przegląd na przykładzie renomowanej marki
Artykuł prezentuje zestawienie innowacyjnych technologii wykorzystywanych w oponach premium na przykładzie znanej marki. Porównujemy i analizujemy najważniejsze cechy, które decydują o bezpieczeństwie i wydajności.
Jak dobór odpowiednich części zamiennych wpływa na wydajność ciężarówki
Jak dobór odpowiednich części zamiennych wpływa na wydajność ciężarówki
Dowiedz się, jak odpowiedni wybór części zamiennych do ciężarówki może zwiększyć jej wydajność i przysłużyć się jej długowieczności. Popraw jakość jazdy i zmniejsz koszty eksploatacji.
Jak wybrać odpowiedni olej do urządzeń chłodniczych?
Jak wybrać odpowiedni olej do urządzeń chłodniczych?
Poznaj kluczowe aspekty do rozważenia przy wyborze oleju do urządzeń chłodniczych. Dowiedz się więcej o odpowiednim oleju, jego funkcjach, kosztach i innych istotnych informacjach.
Ostatnie wpisy