Dalszy rozwój elektromobilności wymaga rządowych programów wsparcia
Elektromobilność

Dalszy rozwój elektromobilności wymaga rządowych programów wsparcia

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dzięki współpracy Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych i Krajowym Ośrodkiem Zmian Klimatu powstała kampania elektromobilni.pl, której celem jest wzrost świadomości społecznej w zakresie zeroemisyjnych technologii w transporcie.

Serwis elektromobilni.pl służy jako centralna baza wiedzy na temat zagadnienia elektromobilności oraz oferuje nowoczesne i interaktywne kalkulatory i porównywarki, uławiające zakup i użytkowanie samochodów elektrycznych, w tym m.in. mapę stacji ładowania, katalog EV, porównywarkę taryfową i całkowitych kosztów eksploatacji, kalkulatory kosztów podróży, ładowania czy emisji CO2.

Co więcej, jednym z partnerów strategicznych kampanii zostało PKO Leasing. Jak przekazał Maciej Matelski, dyrektor Biura Sprzedaży Samodzielnej i Współpracy z Dostawcami w PKO Leasing – Na pewno elementem koniecznym do rozwoju elektromobilności są rządowe programy wsparcia. Z pierwszą tego typu inicjatywą mieliśmy do czynienia w lipcu tego roku. NFOŚiGW objął subwencją pojazdy elektryczne w trzech dedykowanych programach. To dobry kierunek, jednak trzeba dopracować jego mechanizm. Możliwość finansowania pojazdów leasingiem została uwzględniona w dwóch z trzech dostępnych programów. Jednak dotyczyła ona tylko samochodów dostawczych i takich, które służą do przewozu osób.

(Photo by Ernest Ojeh on Unsplash)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiedni olej do urządzeń chłodniczych?
Jak wybrać odpowiedni olej do urządzeń chłodniczych?
Poznaj kluczowe aspekty do rozważenia przy wyborze oleju do urządzeń chłodniczych. Dowiedz się więcej o odpowiednim oleju, jego funkcjach, kosztach i innych istotnych informacjach.
Jak profesjonalne usługi otwierania sejfów mogą chronić twoje cenne przedmioty
Jak profesjonalne usługi otwierania sejfów mogą chronić twoje cenne przedmioty
Profesjonalne usługi otwierania sejfów mogą zabezpieczyć twoją wartościową zawartość. Dowiedz się, jak te usługi pomagają w ochronie przed utratą cennych przedmiotów.
Jakimi lakierami można pokryć samochód osobowy?
Jakimi lakierami można pokryć samochód osobowy?
Istnieje wiele różnych rodzajów lakierów, które można zastosować do samochodu, a wybór odpowiedniego zależy od preferencji estetycznych, oczekiwanej trwałości i budżetu.
Ostatnie wpisy